TRAPEZ SAC - ÇİNKO SACLAR HAKKINDA

Trapez Sac Nedir ?

 

Trapez sac diğer adıyla çinko sac olarak da bilinen trapezler, çatı kaplaması yanı sıra cephe kaplaması, şantiye alanlarında güvenlik bariyeri gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

Trapez saclar 0,50 mm kalınlığındaki sacların 27/200 formuna göre çekilerek üretilen saclardır. Trapez sacların form özelliklerinden dolayı doğan hadveleri yani olukları yağmur sularının ve kar birikintilerinin sac üzerinde birikmesini önler. Ayrıca rall 3009 bordo renk boyalı, rall 3004 kiremit renk boyalı, rall 9002 beyaz renk boyalı ve galveniz kaplı olarak üretildiğinden paslanma olmaz. Bu özelliklerinden dolayı çinko saclar çatı kaplamaların da aranan en önemli malzemedir.

 

Trapez Sac Özellikleri

 

Trapez saclar 0,35 mm ile 1,20 mm arasında üretilebilmektedir. Kullanım koşullarına en uygun sac kalınlığı 0,50 mm'dir. Bu kalınlık hem en uygun fiyatlı trapez için hem de kalınlık bakımından mukavvametli olması sebebiyle optimum verimi sağlamaktadır. Trapez saclar en uygun fiyatlı olabilmesi için 2 ile  6 mt arasında standart üretim yapılan çinko saclar istenilen her türlü ölçülerde üretilmektedir. İstenildiğinde iki trapez sac arasına yerleştirilen taşyünü, camyünü gibi malzemlerle de kullanılan trapez saclar ısı ve ses yalıtımı görevide görmektedir. Piyasada yerli imalat üretim yapan firmalardan Tosçelik, Tosyalı, MMK Atakaş vardır.

 

Trapez Sac Kullanım Alanları

 

Trapez saclar özellik dış cephe kaplamaları, çatılar, şantiye alanaları çevreleri, prefabrik demonte yapılarda kullanılmaktadır.

 

En uygun fiyatlı trapez sac, çinko sacları için Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay illeri başta olmak üzere Düziçi, Bahçe, Kadirli, Andırın, Pazarcık, Dörtyol, Payas, İskenderun ilçeleri olmak üzere tüm yurt içi ve yurtdışı satışlarda META PROFİL ÇELİK SAC SAN. LTD. ŞTİ. ile irtibata geçebilirsiniz.